اخبار

از هودهای آشپزخانه چه می دانید؟

اگر شما بیشتر وقت خودتان را در طول روز در آشپزخانه سپری می کنید این را می دانید که برای تحمل این فضا نیاز به دستگاهی برای استخراج هوای داخل آشپزخانه و خارج کردن بوی غذا است. هود وسیله ای است که به کمک فن های استخراج که معمولا در بالای گاز نصب می شود و عمل حذف بو، گرما و چربی ناشی از احتراق مانند دود را بر عهده می گیرد. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی کلی هودهای آشپزخانه بپردازیم و انواع آن ها را شناسایی کنیم.

بررسی عملکرد هود آشپزخانه:

هماند اکثر لوازم خانگی برقی در هودهای آشپزخانه موتور بخار اصلی ترین وظیفه را ایفا می کند و دود ها و بوهایی که در حین پخت و پز ایجاد می شود را مکیده و پس از آن به کمک یک مجرای خروجی دود به بیرون هدایت می شود .در نصب هود آشپزخانه به شما توصیه می کنیم که مجرای هود کوتاه، مستقیم و با بیشترین قطر در نظر بگیرید، زیرا هر چه مجرای خروجی هود طولانی تر و با قطر کوچکتری باشد، به موتور هود فشار بالایی وارد می شود.

هودهای آشپزخانه به چند مدل تقسیم می شوند؟

 • هودهای آشپزخانه یکپارچه:

این مدل از هودهای آشپزخانه یکی از محبوب ترین انواع هود می باشند که معمولا در قسمت پایین کابینت ها قرار می گیرند و نصب می شوند. این مدل هودها معمولا به صورت مخفی نصب می شوند، اما کاملاً در طراحی آشپزخانه مانند هود آشپزخانه بدون دودکش صنعتی تاثیر می گذارند و یکنواختی و تعادل را در زیبایی شناسی دکوراسیون آشپزخانه شما ایجاد می کنند.

 • هود های آشپزخانه سقفی:


این مدل از هودهای آشپزخانه یکی از جذاب ترین مدل های هود است که معمولا در سقف های آشپزخانه علی الخصوص سقف های کاذب نصب می شوند. این مدل از هود های آشپزخانه  زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که اشپزخانه فضای مطلوبی برای نصب هود داشته باشد.

 • هود های آشپزخانه جزیره:


هودهای آشپزخانه مدل جزیره یکی از لوکس ترین مدل های هود است که برای آشپزخانه هایی با طراحی جزیره از آن ها استفاده می شود. این مدل از هودهای آشپزخانه معمولا پس از نصب به یکی از محورهای مرکزی و عنصر اساسی آشپزخانه تبدیل می شود.

 • هودهای آشپزخانه جدا کننده دیواری:

این مدل از هودهای آشپزخانه مانند یک پارتیشن و یا دیوار جدا کننده وظیفه ی تقسیم فضای آشپزخانه را برعهده دارد و اکثرا جنبه زیبایی دارد.

از هودهای آشپزخانه چه می دانید؟

انواع هود آشپزخانه از نظر نوع مکش هوا:

به طور کلی هود های آشپزخانه از نظر نوع مکش به دونوع هود های دارای خروجی هوا و هودهای بدون خروجی هوا تقسیم می شوند. به طور کلی هود هایی که دارای خروجی هوا هستند، از کیفیت و کارایی بهتری برخوردار می باشنذ. هود هایی که خروجی هوا ندارند از فیلتر زغالی برای جمع آوری بخار و… استفاده می کنند و استفاده از آن ها زیاد مرسوم نمی باشد.

ابعاد استاندارد هود آشپزخانه چقدر است؟

هودهای آشپزخانه با توجه به تنوع بالایی که دارند، دارای ابعاد گوناگونی دارند و شما می توانید با توجه به ابعاد آشپزخانه به خرید هود آشپزخانه بپردازید. در رابطه با استاندارد فضای نصب هود های آشپزخانه باید به این موضوع اشاره کرد که ارتفاع توصیه شده برای نصب هود آشپزخانه خارجی با توجه به بررسی عملکردی و ایمنی فضای آشپزخانه تعیین می شود. در صورتی که هود شما خیلی پایین نصب شود، هود در معرض خطر سوختن قرار می گیرد و اگر بیش از حد بالا باشد، کارایی خود را از دست می دهد و بخار در سراسر آشپزخانه پخش می شود.در مورد پهنای هود آشپزخانه بدون دودکش استاندارد، مدل ها معمولاً 60، 70 و 90 سانتی متر هستند.

هنگام خرید هود های آشپزخانه باید به چه نکاتی توجه نمود؟

 1. نوع تهویه ی هود
 2. میزان قدرت مکش دستگاه
 3. میزان سرعت مکش هود آشپزخانه
 4. کم صدا بودن هود
 5. مناسب بودن قیمت هود آشپزخانه
 6. ابعاد و اندازه هود و تناسب آن با مساحت آشپزخانه
 7. سبک طراحی هود آشپزخانه
 8. سنسور دار بودن هود آشپزخانه
 9. کنترل دار بودن هود آشپزخانه

جمع بندی: چه شما در حال ساختن خانه ی جدید باشید و قصد خرید هود را برای آن داشته باشید و چه قصد داشته باشید یک هود قدیمی را تعویض کنید و یا تصمیم بگیرید هود را در آشپزخانه خود که قبلا وجود نداشته، اضافه کنید، دانستن اطلاعات کافی در رابطه با خرید هود مناسب، فرآیند انتخاب بهترین هود و بهترین قیمت هود آشپزخانه را برای شما آسان تر می کند. همچنین با دانستن نکات گفته شده، اطمینان حاصل می‌کنید که کدام هود خوب به نظر می‌رسد و عملکرد خوبی دارد. در آخر باید به این موضوع اشاره کرد که شما می توانید برای خرید هود آشپزخانه و خرید اجاق گاز صفحه ای با بهترین قیمت اجاق گاز صفحه ای به فروشگاه اینترنتی انتخاب سنتر که یکی از معتبر ترین فروشگاه های اینترنتی می باشد، مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا