هزینه اصلاح طرح لبخند
دندانپزشکی زیبایی

روش های اصلاح طرح لبخند و مزایای آن

162بازدید

اصلاح طرح لبخند یا همان طراحی لبخند روشی برای زیباتر کردن چهره‌ی شما می‌باشد. در فرآیند طراحی لبخند، با روش‌های مختلفی مثل لمینت، ارتودنسی، بلیچینگ و…، رنگ، فرم، شکل، موقعیت و دیگر مشکلات دندان اصلاح می‌شود

روش‌های اصلاح طرح لبخند چیست؟

طراحی لبخند هم مانند بسیاری از روش‌های زیبایی دندان، روش‌های مختلفی دارد که پس از مشورت با دندانپزشک، روش مورد نیاز دندان شما انتخاب می‌شود.

  • سفید کردن دندان
  • باندینگ دندان
  • لمینت دندان
  • روکش دندان
  • ارتودنسی
  • ایمپلنت
  • پرکردن دندان با کامپوزیت (هم‌رنگ دندان)
  • طراحی لبخند لثه‌ای
  • جراحی فک
اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند چه فوایدی دارد؟

این روش هم مانند بسیاری از روشهای زیبایی، چهره‌ی شما را بسیار جذاب می‌کند و اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. برای انجام طراحی لبخند، ابتدا باید مشکلاتی که دندان و یا فک شما دارد را حل کنید، پس علاوه بر زیبایی، فواید درمانی زیادی هم دارد. دندان‌هایی که مرتب و صاف شده باشند، کمتر در معرض پوسیدگی قرار می‌گیرند و مراقبت از آن‌ها نیز آسان‌تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  با ارتودنسی دیمون آشنا شوید

اصلاح طرح لبخند چه معایبی دارد؟

برخی از روش‌های طراحی لبخند دارای عوارضی می‌باشد که در این‌جا به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

همانطور که می‌دانید برای مرتب کردن دندان‌ها از روش ارتودنسی استفاده می‌شود. در صورتی که فضای فک شما اجازه‌ی این کار را ندهد، پزشک مجبور به کشیدن یک یا چند دندان شما خواهد بود.

برای سفید کردن دندان به روش بلیچینگ، از ماده‌ی شیمیایی استفاده می‌شود که ممکن است در درازمدت از استحکام دندان‌های شما بکاهد.

در روش ایمپلنت، عموما بیماران از درد زیاد آن ناراضی هستند که با استفاده از برخی مسکن‌ها و زیر نظر متخصص دندانپزشک می‌توان آن را کنترل کرد. از دیگر مواردی که حتما باید به آن توجه کنید، موادی است که برای پرکردن و یا کاشت دندان از آن‌ها استفاده می‌کنند. مراقب باشید جایی که می‌روید حتما از مواد اصل استفاده کنند که به بدن و یا دندان آسیب کمتری بزند.

زیبایی لبخند

هزینه‌ی اصلاح طرح لبخند

برای این نوع روش نیز نمی‌توان به صورت دقیق نرخی را اعلام کرد. هزینه‌ی طراحی لبخند بستگی به مدت زمان، روش و میزان اصلاح دارد. هرچه مدت زمان درمان شما بیشتر و یا اصلاح پیچیده‌تری داشته باشید، هزینه‌ی شما بیشتر خواهد بود. برای اینکه نرخی حدودی از این نوع روش داشته باشید. حتما از چندین مرکز، مشاوره گرفته و سپس اقدام کنید. دندانپزشک با توجه به معاینه و وضعیت شما، هزینه‌ی مربوط به اصلاح لبخند را مشخص می‌کند.

بیشتر بخوانید:  بلیچینگ دندان چیست؟

طول عمر طراحی لبخند دندان چقدر است؟

عموما ماندگاری هر روش درمانی و یا زیبایی، مستلزم مراقبت‌ و رعایت نکات بهداشتی مخصوص به خود می‌باشد. بنابراین حتما باید تمام مواردی که پزشکتان به شما گوشزد می‌کند را رعایت کنید. بیشتر این روش‌ها، بعد از حدود 8 الی 10 سال نیاز به تکرار دارند که البته برای هر روش این زمان متغیر است. بنابراین برای اینکه حداکثر ماندگاری را داشته باشید، حتما بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید.

سخن پایانی

طراحی لبخند هم مانند بسیاری از روش‌های زیبایی دندان، روش‌های مختلفی دارد که پس از مشورت با دندانپزشک، روش مورد نیاز دندان شما انتخاب می‌شود. طراحی لبخند در بالا رفتن اعتماد به نفس تاثیر زیادی دارد.

بیشتر بخوانید:  هر آنچه درباره جرم‌گیری دندان باید بدانید

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


http://rlu.ru/2P22F
https://1ea.ir/Sf6pO5nF
https://bit.ly/38Hn5Bhhttps://b2n.ir/d79886
https://clck.ru/XJ3yghttps://linky.nu/lVPUQll

پاسخ دهید