زیبایی - آرایشی

آموزش خط چشم برای پلک های افتاده

آرایش حرفه‌ای چشم همواره برای بانوانی که پلک‌هایشان افتاده و چشمانشان پف‌دار است، چالش بزرگی به حساب می‌آید. بسیاری از این خانم‌ها به این باورند که آرایش چشم، نه تنها زیبایی آن را به ارمغان نمی‌آورد، بلکه افتادگی پلک و پف چشم را بیشتر بیان می‌کند. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که تنها راه برای زیبایی چشمانی پف‌دار و پلک افتاده، جراحی پلاستیکی است. با این حال، واقعیت این است که نیازی به روش‌های خطرناک نیست و برای داشتن چشمان جذاب، تنها باید اصول آرایش حرفه‌ای برای چشمان پف‌دار و پلک افتاده را یاد بگیرند. در این مقاله، با ما همراه باشید تا به شما نحوه آرایش خط چشم برای چشمان پف‌دار و پلک افتاده را آموزش دهیم.


فهرست مطالب


علت پف زیر چشم چیست؟

در آن دسته از افرادی که زیر چشم‌هایشان تورم می‌شود، پوست اضافی زیر استخوان ابرو به سمت پایین کشیده شده و قسمتی از پلک را پوشانده است. در برخی موارد، پوست اضافی زیر ابرو می‌تواند به خط رشد مژه‌ها هم دست یابد و باعث کوچک شدن چشم‌ها به طور غیرطبیعی شود. عواملی نظیر ژنتیک، کمبود خواب، مشکلات پوستی و پیری می‌توانند علت تورم زیر چشم باشند. آرایش و استفاده از خط چشم برای پلک افتاده و توریده به دلیل پوست اضافی روی پلک و پوشش آن، به عملی پیچیده تبدیل می‌شود.

جالب است بدانید که رابرت پتینسون، تیلور سوئیفت، میشل ویلیامز، بلیک لایولی، جنیفر لارنس، آلیا بهات و لئوناردو دیکاپریو و بسیاری از ستارگان و مشهورها چشم‌های تورم دار و پلک افتاده دارند. اما آنها به روش‌های خطرناک روی نیامده‌اند و با استفاده از ترفند‌های آرایشی، زیبایی صورت خود را به طور قابل توجهی بهبود داده‌اند.

مهم است به علل دقیق پف زیر چشم در هر فرد بپردازید، زیرا درمان مناسب نیازمند شناسایی دقیق علت این مشکل است. در صورت بروز مداوم و نگران‌کننده پف زیر چشم، مشاوره با پزشک یا متخصص پوست می‌به علت‌های متعددی می‌توان به پف زیر چشم اشاره کرد. این مشکل ممکن است به علت عوامل ژنتیکی، عادات زندگی، فعالیت‌های روزمره و مشکلات بهداشتی رخ دهد. در زیر به برخی از علل متداول پف زیر چشم اشاره می‌کنیم:

 1. عوامل ژنتیکی: برخی افراد به دلیل وراثت چشمان پف‌دار یا پوستی که در آن طبیعتاً پف زیر چشم به وجود می‌آید، این مشکل را تجربه می‌کنند.
 2. فرایند پیری: با پیر شدن، پوست زیر چشم ضعیف‌تر و نازک‌تر می‌شود و چربی‌های زیر چشم می‌توانند به طور معمول تراکم کمتری داشته باشند و این باعث ظهور پف زیر چشم می‌شود.
 3. خواب ناکافی: عدم خواب کافی می‌تواند باعث ایجاد پف زیر چشم شود. خواب کافی به پوست کمک می‌کند تا بهبود یابد و پف زیر چشم کاهش یابد.
 4. عوامل محیطی: عواملی مانند آلودگی هوا، دود سیگار، افزایش تماس با آفت‌کش‌ها و مواد شیمیایی می‌توانند باعث التهاب و تورم زیر چشم شوند.
 5. عادات غذایی: مصرف بیش از حد نمک، مشروبات الکلی و آب نگهدارنده‌دار می‌تواند باعث مایل شدن به ذخیره سدیم و ایجاد پف زیر چشم شود.
 6. الرژی: برخی افراد ممکن است برای عوامل الرژیک، مانند گرده گل‌ها یا گربه، حساسیت داشته باشند و در پاسخ به آن‌ها پف زیر چشم تشکیل شود.
 7. استفاده نادرست از کرم‌ها و محصولات آرایشی: استفاده نادرست از محصولات آرایشی، مانند کرم‌های ضد چروک یا ضد آفتاب، می‌تواند باعث تحریک پوست و ایجاد پف زیر چشم شود.
بیشتر بخوانید:  با بهترین مارک‌ رژ لب مخملی آشنا شوید

مهم است به علت دقیق پف زیر چشم در هر فرد بپردازید، زیرا درمان مناسب نیازمند شناسایی دقیق علت این مشکل است.

طریقه کشیدن خط چشم برای پلک افتاده و پف دار

اصول و ترفند آرایش چشم برای پلک افتاده و پف‌دار به شکل دقیق و کامل به شرح زیر است:

 1. زیرسازی حرفه‌ای:
  بانوانی که پلک افتاده و چشم پف‌دار دارند، باید در ابتدا از پرایمر سایه استفاده کنند. این کار باعث می‌شود تا چربی بیشتر پلک‌ها سبب خرابی آرایش چشم نشود. پرایمر سایه منافذ پوست را پوشش می‌دهد و چین‌و‌چروک‌های سطحی را کاهش می‌دهد.
 2. استفاده از کانسیلر:
  برای آرایش چشم پف‌دار، به دو کانسیلر با رنگ‌های تیره و روشن نیاز است. با استفاده از کانسیلر تیره، سایه‌ای که پلک‌ها و پف‌ها زیر چشم ایجاد کرده‌اند را می‌توان دقیقاً پوشش داد. سپس با استفاده از کانسیلر روشن، استخوان ابرو، گوشه داخلی چشم و محو کردن تیرگی دور آن، زیرسازی مناسبی برای چشم پف‌دار ایجاد می‌شود. در نهایت، برای ثابت کردن آرایش و افزایش ماندگاری آن، از اسپری فیکس استفاده کنید.
 3. سایه برای چشم پف‌دار:
  پس از زیرسازی، برای آرایش چشم پف‌دار از حداقل سه رنگ سایه استفاده کنید. از رنگ روشن به سمت استخوان ابرو و بخش بیرونی پلک استفاده کنید. برای شاداب‌تر نشان دادن چشمان، بخشی از رنگ روشن را به گوشه داخلی چشم هم بزنید. سپس از سایه‌ای کمی تیره‌تر استفاده کرده و آن را بالای خط رویش مژه‌ها بکشید.
 4. خط چشم برای پلک افتاده و پف‌دار:
  در آرایش پلک پف‌دار، کشیدن خط چشم مناسب می‌تواند فرم چشمان را بهبود ببخشد. برای پلک‌های افتاده و چشم‌های پف‌دار، بهتر است خط چشم ضخیم نباشد. برای کشیدن خط چشم، چشمان را باز نگه داشته و به جلو نگاه کنید. انتخاب خط‌چشمی با قلمی باریک مانند خط چشم مویی کالیستا موصوف می‌شود. این قلم با ضخامت کم خطوط نازک را به راحتی کشیدهمی‌تواند فرم چشمان را تعریف کند و از ظاهر پف‌ها و پلک‌های افتاده پرده بردارد.
 5. مژه‌های مصنوعی:
  استفاده از مژه‌های مصنوعی می‌تواند به چشمان پف‌دار و پلک‌های افتاده جلوه‌ای زیبا ببخشد. مژه‌های مصنوعی طبیعی و حجیمتر باعث ایجاد پنجره‌ای بزرگتر و منحنی‌تر برای چشمان می‌شوند و اثری جوان‌کننده دارند.
 6. رژ لب:
  با استفاده از رژ لب رنگی و جذاب، تمرکز را از چشمان پف‌دار و پلک‌های افتاده به روی لب‌ها معطوف کنید. انتخاب رنگ‌های زنده و جذاب می‌تواند ظاهر کلی چهره را بهبود ببخشد.
 7. تکنیک‌های دیگر:
 • استفاده از رژگونه سفید در ناحیه داخلی پلک برای بازتاب نور و ایجاد احساس بیداری و شادابی.
 • استفاده از پنبه و یا برس برای ماسکارا به طور دقیق و همگن، تا مژه‌ها جدا از هم قرار گیرند و حجم بیشتری بدست آید.
 • استفاده از خط چشم بالای چشم به جای خط زیر چشم، تا چشم را بزرگتر و جذاب‌تر نشان دهد.
 خط چشم برای پلک های افتاده

در نهایت، تمرین و آزمایش با مختلف تکنیک‌ها و محصولات آرایشی باعث می‌شود که شما بهتر بفهمید کدام روش‌ها و محصولات برای شما بیشتر مناسب هستند. همچنین، بهتر است قبل از انجام آرایش، با پزشک یا متخصص آرایش مشورت کنید تا نکات و ترفندهای خاصی را برای شرایط خاص چشمانتان دریافت کنید.

بیشتر بخوانید:  بوتاکس درماتوکس چیست؟ + بررسی مزایا و معایب آن

طریقه رسم خط چشم برای پلک افتاده به شرح زیر است:

 1. چشم‌ها را باز نگه داشته و نوک قلم را در گوشه داخلی پلک قرار دهید.
 2. یک خط بسیار باریک را از گوشه داخلی پلک به سمت گوشه چشم بکشید.
 3. سپس خط دیگری را از گوشه چشم به سمت بالا بکشید.
 4. ادامه دادن به این دو خط و آن‌ها را به هم متصل کنید.
 5. در هنگام رسم خط چشم، با حرکات ملایم و آرام عمل کنید تا خطوط کلفت و شلخته نشوند.
 6. اگر تازه شروع به رسم خط چشم کرده‌اید، می‌توانید از خط چشم مای ماژیکی استفاده کنید. این محصول با سر ماژیکی خود کار رسم خط چشم را برای افرادی که در حین آرایش لرزش دست دارند، آسان می‌کند.
 7. خط چشم مای حاوی ویتامین E است و هیچگونه حساسیتی برای پوست ایجاد نمی‌کند.
 8. تجربیات خریداران نشان داده است که خط چشم مای دارای ماندگاری بسیار بالاست، روی مژه پخش نمی‌شود و خشک نمی‌شود.

با توجه به اینکه آرایش چشم برای خانم‌های میانسال نیازمند تکنیک‌های خاصی است، مراحل زیر را برای آرایش چشم مناسب این گروه سنی انجام دهید:

 1. پس از استفاده از محصولات مراقبت از پوست، از پرایمر برای پوشش سطحی چین و چروک استفاده کنید.
 2. با استفاده از کانتور، به چشمان عمق بدهید. از کانتور تیره برای کشیدن خط مخالف پلک‌های افتاده و به سمت ابرو استفاده کنید.
 3. سپس با کانتور روشن، زیر استخوان ابرو و گوشه داخلی چشم خط کشیده و تضاد و برجستگی چشمان را ایجاد کنید.
 4. خط چشم مناسب برای پلک‌های افتاده و چشمان پف‌دار باید نازک و بلند باشد. قلم خط چشم را روی گوشه داخلی چشم قرار داده و خطی نازک روی مسیر مژه بکشید.
 5. حتماً از ریمل استفاده کنید تا مژه‌ها را حجیم و بلند کنید و تمرکز را از پلک‌به مژه‌ها منتقل کنید. از ریملی با برس بزرگ و حجیم استفاده کنید و چند لایه ریمل را به مژه‌ها اعمال کنید تا حجم بیشتری بدست آورید.
 6. اگر می‌خواهید چشمانتان بزرگتر به نظر برسند، از مداد سفید در خط آبی استفاده کنید. مداد سفید را در داخل خط آبی چشم بکشید تا چشمانتان روشنتر و بزرگتر به نظر بیایند.
 7. در آخر، از کانسیلر تحت چشم استفاده کنید تا هاله‌های تیره و تورم زیر چشم را پوشش دهد و پوست زیر چشم را روشن کند.
بیشتر بخوانید:  راهنمای انتخاب کرم پودر مخملی مناسب

در نهایت، مهمترین نکته در آرایش چشم برای پلک‌های افتاده، استفاده از تکنیک‌هایی است که چشمان را بزرگتر، بلندتر و جذاب‌تر به نظر بیاورند. با تمرین و آزمایش با انواع محصولات و تکنیک‌ها، می‌توانید آرایش مناسب برای خود را پیدا کنید.

خط چشم دائم برای پلک افتاده چگونه است؟

خط چشم دائم برای پلک افتاده، یک روش زیبایی است که ظاهر استفاده از خط چشم معمولی را بازسازی می‌کند. این فرایند با استفاده از رنگدانه‌های طبیعی در لایه‌های سطحی پوست و با استفاده از یک دستگاه الکتریکی انجام می‌شود.

رنگدانه‌ها به تدریج شکسته و توسط بدن جذب می‌شوند، بنابراین با وجود نام “دائمی”، تاتو خط چشم در واقع با گذر زمان محو می‌شود. عمر آن معمولاً بین ۱ تا ۵ سال است، و میانگین آن حدوداً ۳ سال است. در کل، تاتو خط چشم برای خانم‌های مسن با پلک‌های افتاده، به دلیل کاهش تقسیم‌بندی سلول‌های پوست، بیشتر از میانگین طول عمر دارد.

مزیت بزرگ این روش آرایشی دائمی و خط چشم، آسانی استفاده و ماندگاری آن است. این برای خانم‌هایی که وقت کافی برای آماده شدن در صبح‌ها ندارند، بسیار مناسب است.

برای خانم‌های میانسال، فرایند کشیدن خط چشم ممکن است بسیار دشوار باشد؛ زیرا مشکلاتی مانند کاهش بینایی و لرزش دست‌ها، استفاده دقیق را تقریباً غیرممکن می‌کنند و طول زمان بیشتری را می‌طلبد. بنابراین، انجام تاتو خط چشم به صرفه‌ترین وقت و انرژی می‌باشد.

استفاده از یک سبک ظریف از تاتو خط چشم می‌تواند زیبایی خط مژه را که ممکن است در طول زمان از دست برود، بازگرداند.

استفاده از یک خط چشم سایه‌دار می‌تواند خطوط ریز در امتداد پلک‌ها را با موفقیت مخفی کند.

استفاده از یک دنباله کوتاه و زاویه‌دار به جای خط چشم منحنی، با باز کردن چشم و کشیدن این خط به سمت بالا، باعث کمتر برجسته شدن پلک‌های افتاده می‌شود.

بهترین مدل خط چشم دائمی برای پیری و افتادگی چشم چیست؟

خط چشم دائمی می‌تواند هر نوع خط چشمی را بازسازی کند، از مدل کلاسیک گرفته تا خط چشم گربه‌ای. اما زمانی که ظاهری را برای یک تاتوی دائمی انتخاب می‌کنید، باید به خاطر داشته باشید که سال‌ها از آن استفاده خواهید کرد، بنابراین باید آن را هوشمندانه انتخاب کنید. البته این خیلی به سن بستگی ندارد، بلکه به حالت و بافت پوست نیز مربوط است.

دنباله برجسته چیزی است که در تاتوی خط چشم برای پلک افتاده افراد مسن باید از آن اجتناب کرد، زیرا پوست شل می‌تواند خطوط را به سمت پایین بکشد و ظاهری افتاده به چشم بدهد که شما را بیشتر پیر می‌کند. یک خط واضح نیز ایده خوبی نیست، زیرا خطوط ظریف آن را تار و نامرتب نشان می‌دهند.

بیشتر بخوانید:  بررسی و معرفی پرفروش ترین بادی اسپلش‌های ویکتوریا سکرت

هنگام انتخاب مدل خط چشم دائمی برای پیری و افتادگی چشم، باید به چندین عامل توجه کرد. هرچند هر فردی نیازهای متفاوتی دارد، اما در ادامه به برخی از مدل‌های معمول و مناسب برای این شرایط اشاره خواهم کرد:

 1. ایجاد افزونگی و برجستگی: برخی از خطوط چشم دائمی با طراحی و رنگ‌آمیزی مناسب، می‌توانند افزونگی و برجستگی را در چشم‌ها ایجاد کنند. این مدل‌ها معمولاً با استفاده از رنگ‌های تیره و تنوع در ضخامت خطوط، به پلک‌های افتاده ظاهری جوان‌تر و برجسته‌تر می‌بخشند.
 2. ایجاد اثر آرایشی نرم: برخی از خطوط چشم دائمی با استفاده از رنگ‌های متناسب و ترکیب‌های نرم، اثر آرایشی طبیعی را به چشم‌ها می‌بخشند. این مدل‌ها به صورت دقیق و با دستگاه‌های حرفه‌ای اعمال می‌شوند تا نتیجه‌ای طبیعی و هماهنگ با پوست و چشم فرد به دست آید.
 3. استفاده از خطوط ظریف و طولانی: در برخی موارد، خطوط چشم دائمی با استفاده از خطوط ظریف و طولانی می‌توانند افتادگی پلک‌ها را کاهش دهند و چشم را بازتر و جوان‌تر به نظر برسانند. این خطوط به طور کلی تمرکز خود را بر روی لبه بالایی و پایینی پلک متمرکز می‌کنند.

مهمترین مسئله در انتخاب مدل خط چشم دائمی برای پیری و افتادگی چشم، مشاوره با یک تخصصی در زمینه آرایش دائمی یا تاتوگرافی است. این فرد می‌تواند با توجه به ویژگی‌های شما و نیازهای ظاهری، به شما راهنمایی کند و مدل مناسب را پیشنهاد دهد. همچنین با مشاهده نمونه‌های کارهای قبلی او، می‌توانید از تجربه و تخصص او مطمئن شوید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با آموزش خط چشم برای پلک های افتاده آگاه شدید. همچنین از تمام نکات و مراحل انجام آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

چگونه پلک افتاده را آرایش کنیم؟

مدل کشیدن خط چشم برای پلک افتاده باید نازک و دنباله دار باشد. خط چشم ضخیم باعث افتاده‌تر به نظر رسیدن پلک‌ها می‌شود. همچنین بهتر است از انواع سایه‌های روشن در میکاپ چشم استفاده شود.

بهترین آرایش چشم پف دار و پلک افتاده کدام است؟

بهترین آرایش چشم پف دار این است که ابتدا از یک سایه روشن برای ایجاد پایه میکاپ استفاده کنید. سپس از یک سایه با تناژ روشن تا متوسط در قسمت مرکزی پلک استفاده کرده و گوشه‌های داخلی را هایلایتر بزنید. در مرحله بعد خط چشم برای پلک افتاده را به صورت نازک و دنباله‌دار اعمال کنید. برای این‌که پف پلک کمتر مشخص باشد، تا حد امکان ریمل بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا